TERENOWE GRY STRATEGICZNE to świetny pomysł na szkolenia integracyjne

 

Osadzone w świecie fikcyjnym lub rzeczywistym opowieści tworzone na żywo przez uczestników gry, to nowoczesna forma szkoleń i integracji pracowników, połączenie przygody i wspólnego przeżywania z poznaniem możliwości i umiejętności radzenia sobie w różnych często nietypowych sytuacjach.To przeniesienie idei strategicznych gier komputerowych do realnego fizycznego świata, w którym każdy gracz ( uczestnik lub grupa) buduje swoją postać na podstawie podejmowanych przez siebie decyzji oraz na zdobywanych podczas gry umiejętnościach.To on( gracz) decyduje co robi , dokąd zmierza i jak chce osiągnąć wyznaczony cel. Gry tworzymy również na zamówienie i dla grup międzynarodowych.

Od imprez integracyjnych różni je rozbudowana mechanika - zespół zasad jakimi  muszą kierować się uczestnicy, umożliwiająca tworzenie fabularnej rzeczywistości przez (drużynę,osobę) biorącą udział w grze. Każdy zespół pracuje inaczej wykorzystując swoje naturalne predyspozycje i tym samym kreuje swoją własna unikalną przygodę. Są to działania typu outdoor i indoor. Czas trwania gry od 5 godzin do kilku dni 

 

Witch Hunters

Szustego dnia miesiąca gdy wschodzi krwawy księżyc, od pierwszej poświaty jego karmazynowych promieni wysłannicy prawdy mają 6 części doby by unicestwić klujące się od wieków w zaułkach miasta zło. Niczym nie hamowane wciąż przybiera na sile. Jest wiem XXI i nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji.

Zapraszamy do przeżycia z nami 6 godzin mrożącego krew w żyłach polowania na czarownice, a wykazać się będzie trzeba sprytem, odwagą i niestandardowym myśleniem. Zapraszamy do gry.

 

Superspy - znajdź tożsamość agenta  

Gra strategiczna skierowana do pracowników firm. Celem jest integracja  zespołu , rozwój kompetencji interpersonalnych ,oraz komunikację .Gracze szkolą się w zakresie elastyczności w podchodzeniu do problemu, kreatywności, działania nakierowanego na cel oraz umiejętności negocjacji i analizy .

 

 

„Mroczny Las”- terenowa, przygodowa gra strategiczna 

Ciarki przechodzą po plecach ludziom, którzy odwiedzają to miejsce. Ciekawość jednak jest silniejsza niż strach. Kiedy znajdziemy się w lesie mroku każdy, nawet najodważniejszy człowiek poczuje dziwną aurę tego miejsca. Wzdłuż ścieżek, między gęsto rozsianymi drzewami widać opustoszałe obozowiska, a w nich ubrania, portfele, zdjęcia, a także kości oraz pokryte mchem resztki tego, co kiedyś z pewnością należało do człowieka.
Klimat jest tu niesamowity, a wręcz nierealny, co powoduje, że sami zaczynamy rozglądać się wokół siebie. Ale to nie dlatego miejsce to jest tak tajemnicze, a zarazem straszne. Las owiany jest złą sławą. Już po kilkunastu metrach po wejściu do lasu napotykamy na pierwsze części garderoby porozrzucane między konarami…  

 Czym jest Terenowa Gra Przygodowa np. o nazwie Mroczny Las ?? pomysł na imprezę firmową dla ambitnych 
Jest działaniem grupowym o ustalonych zasadach, w której udział bierze więcej osób podzielonych na grupy drużyny
Od innych czynności np. zabaw , grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry i skodyfikowanych czynności co podnosi jej rozrywkowy charakter.
W grze występuje czynnik losowy .
Działania w którym nacisk jest położony na zwiedzanie świata przedstawionego w grze, rozwiązywanie zagadek i interakcję z postaciami. Fabuła tego typu gier często zawiera wątki charakterystyczne dla literatury czy filmu. W tym przypadku horroru.

 

Bezludna Wyspa- gra szkoleniowa z elementami survival

Ile potrzebujemy by przeżyć ? Jak to zrobić bez pomocy urządzeń, ustalonych reguł i półproduktów, jak zdobyć żywność, zdrową wodę, co można jeść, a czego nie, czym się kierować kiedy nie ma zasad? Być może tego dowiesz się gdy przeżyjesz z nami kilka chwil na bezludnej wyspie.
Po katastrofie statku część ocalałej załogi oraz pasażerów dociera na nieznaną wyspę. Tam w wyniku podziałów wewnętrznych grupy rozbitków (dziesięcioosobowe) zajmują odpowiednią część terytorium, na którym organizują sobie życie i starają się przetrwać. Każdy z obozów otrzymuje odpowiednią część ocalałych z katastrofy sprzętów. Pierwszym zadaniem będzie rozszerzenie terenów łowieckich. Co dalej przyniesie już życie .

 

Sprawdź się - terenowa gra strategiczna 

XXI wiek to czas kiedy większość ludzi posiada wiele umiejętności , uczymy się ich w szkołach , na uniwersytetach, na kursach . Potrafimy mówić w wielu językach, jeździć autami, obsługiwać skomplikowane urządzenia. Wszędzie mamy drogowskazy ,mieszkamy w ciepłych wygodnych oświetlonych domach , a drogę pokazuje nam GPS. Człowiek współczesny uzależniony jest od przedmiotów , technologii i generalnie nie odczuwa głodu . A co by było gdyby nagle odebrano nam te wszystkie atrybuty cywilizacji ?

 

Podbój Ameryki – gra szkoleniowa

Cały współczesny świat z zazdrością patrzy obecnie na Stany Zjednoczone Ameryki jako na miejsce gdzie ludziom żyje się dostatnio i szczęśliwie. Nikt już nie pamięta o czasach kiedy amerykanie zdobywali niepodległość i kiedy mieli największy kryzys. Przysłowiowy sen o karierze od pucybuta do milionera cały czas pokutuje gdzieś głęboko w naszej podświadomości . Zapraszamy do gry gdzie każdy będzie mógł sprawdzić czy w odnoszeniu sukcesu liczy się pracowitość , szczęście czy może to i to .

 

Twierdza- gra strategiczna 

Fort to szkoleniowa gra terenowa, której celem jest integracja zespołu pracowników, rozwój kompetencji interpersonalnych oraz komunikacyjnych członków grupy poprzez wspólne rozwiązywanie problemów. W trakcie uczestnictwa w naszej grze pracownicy szkolą się w zakresie: elastyczności w podejściu do problemów, kreatywności, działania nakierowanego na cel oraz umiejętności negocjacji.
Celem Gry jest zdobycie kluczy do skarbów twierdzy , ale to nie oznaczać będzie jeszcze zwycięstwa . Mechanika zabawy wykorzystuję ideę escape room.

 

Copernicus zostań człowiekiem Renesansu

Kopernik – nie ma w cywilizowanym świecie człowieka, który choć raz w życiu nie spotkałby się z tym nazwiskiem. Większość słusznie kojarzy je z astronomią, ale niewielu wie o tym, że Kopernik był również lekarzem, ekonomistą, prawnikiem, strategiem wojskowym, matematykiem i filologiem.
Słynna Teoria Kopernika jest dla nas dzisiaj sprawą oczywistą, jednak czym była dla niegdysiejszych ludzi… nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Przenieśmy się więc w realia wieku XV.
Zadanie drużyny polega na uzyskaniu tytułu CZŁOWIEKA RENESANSU poprzez jak najlepsze zaliczenie przedmiotów wymienionych w indeksie.
ZAPRASZAMY DO GRY

„Tajemnica Mistrza Zakonu Czarnej Róży”- przygodowa gra strategiczna

Dawno, bardzo dawno temu w miejscu gdzie odbywa się impreza stał gród warowny zamieszkany przez dziki i wojowniczy lud. Wojownicy ci przez wiele lat gromadzili rozmaite dobra: klejnoty, cenną broń i inne czasami dziwne i czarodziejskie przedmioty. Zazdrośnie strzegli swoich bogactw i okrutnie rozprawiali się z potencjalnymi rabusiami.
Pewnego dnia do miejsca tego przybył dziwny, okryty w czerń człowiek. Zwał się Mścisław i był wielkim Mistrzem Zakonu Czarnej Róży założonego w Ziemi Świętej. Szukał miejsca na ukrycie tajemniczego skarbu, który został przywieziony z dalekich stron. Gość nie zabawił długo, ale wyjechał wyraźnie zadowolony i spokojny o swoje bogactwo. Podobno skarb został tak dobrze ukryty, że po dziś dzień śmiałkowie wybierają się na wyprawy aby go odnaleźć.

 

„Wojenne manewry –paintballowa gra strategiczna między dwoma armiami”-  gra strategiczna

Gra wojenno strategiczna , z dużą dozą strzelania . Każdy kto grał w tzw. strzelanki komputerowe może zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem tylko że w przez nas określonych zasadach . Tu okaże się jacy jesteśmy gdy opanuje nas adrenalina i czy potrafimy trzeźwo myśleć gdy jesteśmy zmęczeni i pod wpływem adrenaliny.
KOMPANIA WYSTĄP – umundurowane i zdrowo wyglądające PANIE PUŁKOWNIK przychodzą po gości. Ich delikatność sprawia, że życie traci barwy. Rekruci zostają „dobrowolnie” wcieleni do armii, stają się żołnierzami, a po oględzinach lekarskich zostają przydzieleni do jednego z dwóch pułków.
Baczność! TO jest WOJNA żołnierzu!!!

 

„Wyprawa do Terra Incognita”- przygodowa gra strategiczna z elementami LARP

Jest to wcielenie się w życie świata gier komputerowych, kreowanie siebie poprzez budowanie własnej postaci, stanie się aktorem – graczem i wspólne decydowanie o losach drużyny i świata.
By przenieść Was w ten niesamowity świat przedstawimy mechanikę jego działania, zasady nim rządzące, historię, wierzenia i kulturę poszczególnych plemion. Od tego momentu wszystko przeniesie się do świata realnego – wysłannicy plemion wyruszą w dziki i nieznany teren, na którego obszarze za pomocą własnej intuicji oraz mapy poruszać się będą i decydować w którym kierunku pójść i jak rozwiązać tajemnicę, w grze mogą stracić życie (fabularnie oczywiście), pokonać nieznane moce, wziąć udział w walce, zmierzyć się z Hydrą, przeżyć własną śmierć, zrozumieć czas i stworzyć swoją własną legendę.

 

Specjalny Wydział Śledczy - gra oparta o realia pracy policji 

Wszyscy mniej lub więcej mieli do czynienia z praca Policji . Przeważnie kontakty z nią to mandat lub pouczenie i to nie do końca miłe . Mało kto wie a jeszcze więcej nie chce wiedzieć jak ciężka i trudna jest ich praca i ile niesie z sobą stresów. Zapraszamy do uczestnictwa w grze strategicznej w trakcie której gracze wcielają się w role stróżów prawa i dostana do rozwiązania prawie rzeczywiste sprawy kryminalne .
Witajcie w świecie policji tu nie ma zmiłuj się tu jest służba .

 

 

Skomponujemy grę dla Ciebie

Gry które opisaliśmy powyżej zajmują od 4 – 10 godzin zabawy lub treningu . Wykorzystane mogą być one z powiedzeniem jako narzędzie szkoleniowe w opisywaniu umiejętności i predyspozycji pracowników firm .
Po zakończeniu gry można przeprowadzić analizę i przeprowadzić rozmowę z uczestnikami

napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.