Team building

Team building to wszelkie celowe formy działań zmierzające do poznania się zespołu poprzez wspólną zabawę. Bardzo ważny jest tu dobór działań do profilu zawodowego klientów . To co będzie świetne dla sprzedawców , nie zawsze sprawdzi się dla IT. Na szczęście wybór jest duży, a ma mamy 20 lat doświadczenia w branży i setki zrealizowanych zabaw i gier team buildingowych tego typu.


W naszej opinii jest 5 rodzajów imprez typu Team building:


1. Spotkania integracyjne - czyli popularne wieczory przy piwku kiedy to ludzie znający się tylko z pracy mają możliwość lepszego poznania się, porozmawiania o swoim życiu, zainteresowaniach i wszystkich nowych dla siebie tematach poza kontekstem pracy. Takie spotkania w różnej formie od pikniku po niezobowiązujący wieczór tematyczny są miłą formą nawiązania relacji, co sprzyja komunikacji w firmie czy choćby poprawia atmosferę panującą w zakładzie.

2. Grupowe zabawy integracyjne z podziałem na drużyny - to miłe grupowe działania na różnym poziomie trudności, które w dowcipny sposób pozwalają miło spędzić czas i lepiej się poznać. Pracownicy prowadzeni są przez fabułę zdarzenia/zabawy i pewną formę mechaniki. Tematyka takich spotkań może być dowolna od zabaw sportowych, w których o zwycięstwie decyduje liczba zebranych punktów po zabawy fabularyzowane, które opowieścią przenoszą uczestników w inne czasy/rzeczywistość. Możliwości tematyczne są praktycznie nieograniczone i zależne od wymagań klienta, jego budżetu i pomysłowości wykonawców.

3. Gry - to następny sposób na integrację w formie team building. Gry outdoorowe, indoorowe, przygodowe lub strategiczne wszystkie w swojej formie i zasadach są opatrzone konkretną mechaniką czyli zbiorem zasad, którymi kierują się uczestnicy by osiągnąć cel indywidualny lub zespołowy – niekoniecznie po to by zdobyc nagrodę. Gry są najnowszą i naszym zdaniem najskuteczniejszą formą integracji i budowania drużyny z imprez y typu team building.

4. Gra/impreza miejska - spryty sposób na darmowy teren do zorganizowania zabawy. Bardzo szeroki wachlarz tematów i sposobów realizacji. Wszystko zależy od przestrzeni, historii miejsca i wyobraźni projektującego gry.

5. Imprezy typu survival - tu stopień poznania się staje się wysoki. Uczestnicy mają możliwość doświadczenia zmęczenie, głodu , chłodu, a w konsekwencji braku komfortu, niedostatku i złości. W takich sytuacjach z człowieka wychodzi naga prawda. Tu okazuje się kto jest konformistą, kto leniuchem, na kim można polegać i przede wszystkim kto jest liderem grupy.

6. Imprezy team building pod konkretne oczekiwania firmy, gdzie diagnozowany zostaje problem i tworzony jest produkt , gra, impreza integracyjna lub team building dostosowany do potrzeb i oczekiwań klienta.
Imprez team buildingowych nigdy dosyć – dzięki nim pracownicy, czy klienci mogą poznać się w ogóle, a następnie dalej poznawać się i poznawać… Dzięki imprezom team – buildingowym relacje nawiązać mogą osoby dotychczas rozmawiające jedynie przez telefon, pracownicy różnych działów, czy oddziałów firmy.