POMYSŁ NA EVENT
czyli
skąd czerpiemy pomysły na imprezy integracyjne,
jak zrealizować dobry pomysł na imprezę firmową.

 

SKĄD BIORĄ SIĘ NIEZAWODNE POMYSŁY NA IMPREZĘ INTEGRACYJNĄ?

Odpowiedź:

  • z potrzeb klienta,
  • z naszej wyobraźni,
  • z naszego doświadczenia,
  • z panującej mody.

JAKI POWINIEN BYĆ DOBRY POMYSŁ NA IMPREZĘ FIRMOWĄ?


Dobry pomysł na event jest zawsze wypadkową tych kilku składników. Aby napisać dobry scenariusz na imprezę integracyjną trzeba przede wszystkim znać wymagania klienta i niezbędne dane, takie jak: termin, czas trwania imprezy integracyjnej, liczba osób, imprezy już realizowane, miejsce realizacji imprezy oraz preferencje klienta (plener, wnętrza, region, tematyka, forma). Wszystkie te informacje potrzebne są żeby przedstawić pomysł na dobrą imprezę integracyjną.

Jako firma działająca na rynku od długiego czasu mamy w naszych zasobach wiele scenariuszy i pomysłów na imprezę firmową. Jako twórcy możemy każdy z nich dostosować do warunków i wymagań klienta, tak żeby firmowe imprezy integracyjne były atrakcyjne dla gości i spełniały oczekiwania klienta. Jesteśmy tez otwarci na sugestie i pomysły bezpośrednio z firmy, kochamy wyzwania.

 

POMYSŁ NA EVENT

Pomysł y na imprezę integracyjną czerpiemy z wielu źródeł, często z obserwacji, jak np. program „Żniwa na wesoło”, czy „Wesele u sołtysa”, gdzie inspiracją była polska wieś. Pomysł i scenariusz jest dobry, bo jest prosty, wesoły i czytelny dla każdego odbiorcy. Innym źródłem jest literatura np. fantasy gdzie pisząc programy i tworząc postacie takie jak: krasnoludy czy elfy korzystamy z książek i komiksów.

Jeszcze innym źródłem, z którego korzystamy budując imprezy integracyjne jest nasza własna wyobraźnia i wiedza. Takim programem jest nap „Gra Mroczny Las”, która w całości realizowana jest według naszej autorskiej koncepcji. Ponieważ jesteśmy animatorami nasze pomysły na integracje są wynikiem naszych osobistych doświadczeń z imprez, tworząc koncepcję scenariusza imprezy integracyjnej wiemy i instynktownie wyczuwamy co jest dobre, a jaki pomysł po prostu „nie przejdzie”. Sporty ekstremalne to świetna forma pokazania światu kto w biznesie jest odważny, nietuzinkowy i nie boi się mocnych wrażeń oraz ryzyka. Przykładem mogą tu być wplecione w imprezę integracyjną atrakcje militarne (od gry w paintball przez ASG po strzelanie z ostrej amunicji i jazdy czołgiem), skoki spadochronowe, skoki na bungee, ekstremalne przejazdy samochodami terenowymi, formułą 1, szkolenia rajdowe, ekstremalne sporty wodne, takie jak: wodolot, motorówka, szkolenia ze sportów walki i wiele, wiele innych.

Na naszym koncie posiadamy około 3500 firmowych imprez integracyjnych, a doświadczenie jakim dysponujemy jest ogromne, żaden pomysł na imprezę firmową nie jest dla nas problemem. Zdarza się czasami, gdy klient ma bardzo niestandardowe założenia, że musi poczekać kilka dni by otrzymać scenariusz. Często w takich przypadkach pomysł na imprezę firmową jest świetny w myśl zasady - im trudniej tym lepiej.

Jednym z ciekawszych spostrzeżeń jest fakt, że wielu organizatorów imprez myli grą z zabawą. Prawdą jest że każda gra jest zabawą ale nie każda zabawa jest grą. Idąc za wikipedią „Gra– czynność o ustalonych zasadach, w której udział bierze jedna lub więcej osób. Od innych rozrywek grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry, od innych skodyfikowanych czynności jej rozrywkowy charakter.
Obecnie bardzo modne stało się używanie słowa gra, gdzie jako pomysł na event sprzedaje się zabawę. Przykładem są gry miejskie, które tak na prawdę powinny nazywać się zabawami miejskimi gdyż nie posiadają mechaniki co za tym idzie z grami nie mają nic wspólnego. Często są po prostu aktywnym zwiedzaniem miasta z atrakcjami.

 

NASZE ULUBIONE FIRMOWE IMPREZY INTEGRACYJNE

W naszej firmie mamy wiele gotowych pomysłów na imprezy firmowe. Jak wszyscy mamy swoje ukochane, takie jak np. „Szpital na peryferiach czyli sanatorium pod klepsydrą” - wieczór tematyczny, „Superspy czyli tożsamość agenta” – gra szkoleniowa, czy „Mroczny Las” - terenowa strategiczna gra integracyjna.

Cały czas szukamy nowych pomysłów na imprezy integracyjne, takich które będą nas wyróżniały od innych firm swoją formą , aranżacją , kostiumami i grą animatorską. W planach mamy napisanie gry osadzonej w świecie po globalnej katastrofie, skierowanej do klientów chcących sprawdzić się i przeżyć przygodę. Szukamy klienta, który skłonny by było poświęcić dwa pełne dni aby sprawdzić jak w zderzeniu ze zmęczeniem, brakiem snu i głodem zachowuje się człowiek współczesny.

Pomysły na imprezy firmowe, imprezy integracyjne są naszą specjalnością. Mamy ich całą kolekcję i do tego większość z nich była już wielokrotnie realizowana. Nasze gotowe scenariusze podlegają ciągłym zmianom, ponieważ dostosowujemy je do ciągle zmieniających się okoliczności, tak żeby imprezy integracyjne były zawsze atrakcyjne i spełniały oczekiwania. Z tematami i krótkimi opisami zapoznać można się na naszej stronie.