FIRMOWE IMPREZY INTEGRACYJNE

jak organizować imprezy integracyjne dla firm

FIRMOWE IMPREZY INTEGRACYJNE

Imprezy integracyjne dla firm są świetną formą zacieśniania relacji między pracownikami w zakładach pracy, firmach prywatnych, korporacjach, czy organizacjach. Jest kilka rodzajów firmowych imprez integracyjnych np.: pikniki, drużynowe imprezy integracyjne, wieczory tematyczne, wycieczki grupowe, spotkania przy piwie, wydarzenia sportowe, wspólne gry terenowe czy zagraniczne lub krajowe wyjazdy integracyjno – motywacyjne. Większość imprez integracyjnych organizujemy na terenie Wielkopolski, ale chętnie działamy też w innych regionach kraju.


Piknik jako firmowa impreza integracyjna dla jest chyba najczęściej organizowaną formą zabawy. Ma na celu wspólne spotkanie, lepsze poznanie się pracowników i ich rodzin oraz stworzenie wśród pracowników czy klientów poczucia wspólnoty. Organizując imprezę integracyjną dla firmy w formie pikniku tworzymy zgrany zespół pracowników i wykraczamy tym samym poza mury samej pracy. Cel firmowej imprezy integracyjnej w formie pikniku to zintegrowanie pracowników i pokazanie, że firma dba o relacje w zakładzie.

Drużynowe imprezy integracyjne dla firm to forma zabawy lub gry, w trakcie której grupa ludzi poznaje się z innej niż strony niż tylko jako relacje w pracy. Wspólne działania w trakcie firmowych imprez integracyjnych pobudzają kreatywność, komunikację. Sprzyjają lepszemu poznawaniu się pracowników lub klientów. Drużynowe imprezy integracyjne mogą mieć zawarte cele szkoleniowe między innymi na komunikację, kreatywność, niestandardowe myślenie czy rozwiązywanie problemów. Są świetną formą integracji w firmie. 


Wieczory tematyczne to ciekawa forma firmowej imprezy integracyjnej, uatrakcyjnienia firmowej kolacji, która ze zwykłego wieczoru przy talerzu zamienić się może w elegancką galę, wieczór przenoszący uczestników w inny czas czy wymiar, święto firmowe. Nietuzinkowa oprawa muzyczna, profesjonalne dekoracje oraz animacja, odpowiednie stroje, występy na forum, a wszystko to spojone przez mistrza ceremonii – konferansjera.
Wycieczki jako imprezy integracyjne dla firm są miłym sposobem na wspólne spędzenie czasu, obejrzenie ciekawych miejsc i pobycie ze sobą na spokojnie i bez poganiania, zazwyczaj są organizowane w niedalekiej odległości od firmy i opierają się na walorach i atrakcjach regionu, do którego są organizowane.

 


W wielu firmach powstają zakładowe drużyny sportów zespołowych np. piłki nożnej lub siatkowej czy koszykówki. Pracownicy trenują, bawią się i walczą o zwycięstwo w organizowanych zawodach wspólnie, nawiązując tym samym bliskie relacje ze sobą oraz kreując tym samym pozytywny wizerunek firmy. Takie działanie również można traktować jako imprezy integracyjne dla firm.


Wspólne terenowe gry strategiczne są formą nietypowego spędzania czasu. Jako imprezy integracyjne dla firm pisane są najczęściej na zamówienie, a przeznaczone dla kadry kierowniczej w firmach lub dla klientów. Ta forma zabawy może być nagrodą za dobre wyniki lub formą szkolenia z wielu zakresów. Do takich firmowych imprez integracyjnych należą np. wyjazdy survivalu organizowane w warunkach terenowych, gry w lasach prowadzone przez wyszkolonych instruktorów.


Zagraniczne wyjazdy integracyjne są chyba najbardziej prestiżowym sposobem na integrację. Są to najczęściej nagrody dla pracowników za wysokie osiągnięcia. W dzisiejszych czasach nie wystarczy jednak tylko wyjechać i zaplanować pobyt w prestiżowym hotelu z mnóstwem wygód. Dziś – integrując pracowników czy klientów, tak samo jak w biznesie trzeba mieć oryginalny pomysł, spełniający oczekiwania bawiących się i realizujący ukryte założenia budowania silnego, dobrego i efektywnego zespołu, pracującego dla wspólnego sukcesu firmy organizującej firmową imprezę integracyjną.


Firmowa impreza integracyjna w połączeniu z działalnością charytatywną z pewnością buduje pozytywny wizerunek firmy i jej pracowników. Można ją zorganizować bacznie obserwując potrzeby środowiska lokalnego, w którym mieści się firma. Przykładem takich pozytywnych i zaangażowanych lokalnie działań może być: sadzenie lasu, remont domu dziecka, sprzątanie jeziora, działalność na rzecz zwierząt, budowanie budek lęgowych, organizowanie miejsc wypoczynku lub atrakcji dla osób chorych, starszych, dzieci czy innych mieszkańców regionu. Wtedy firmowa impreza integracyjna staje się ważnym wydarzeniem lokalnym, firma zyskuje uznanie w środowisku lokalnym, daje poczucie wspólnoty swoim pracownikom i… sobie dobra reklamę.


JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ INTEGRACYJNĄ DLA FIRM

Najlepiej rozpocząć od przeanalizowania tematu, czyli odpowiedzi na pytanie dla kogo jest ta impreza integracyjna i jaka jest grupa odbiorców. Następnie należy przejść do zadania sobie pytania jaki jest cel organizowanej firmowej imprezy integracyjnej. Po tym wystarczy ustalić budżet oraz dobrać temat. Możecie Państwo te czynności wykonać sami lub najlepiej zgłoście się do nas, a wtedy temat zostanie uszyty na waszą miarę.

Kilkuletnie doświadczenie w organizowaniu firmowych imprez integracyjnych gwarantuje udaną zabawę dla wszystkich uczestników, pogłębienie relacji, a także osiągnięcie założonych celów. Często podczas takich imprez można zaobserwować naturalne predyspozycje ludzi do spełniania różnych ról w firmie. Dlatego zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów. Dzięki nam firmowa impreza integracyjna będzie wydarzeniem miło wspominanym przez długi czas.

Do współpracy zapraszamy firmy z całej Polski, a zwłaszcza z województwa wielkopolskiego, Poznania i okolic.