Zabójstwo na raucie

Gra typu LARP  (live action role playing)

gra detektywistyczna, w trakcie której odgrywamy rzeczywistość i naturalne zachowania ludzkie, zgodnie z wyobraźnią i możliwościami gracza.

      

LARP-y  to gry podobne do improwizowanej sztuki teatralnej. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany Mistrza Gry w klasycznych odmianach RPG, jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników (graczy) staje się aktorami – wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone im role w tworzonej wspólnie historii. To, co mówią, jest traktowane jako wypowiedzi odgrywanych przez nich postaci, a to, co robią – jako akcje postaci. Mile widywane jest wczuwanie się w klimat gry i odgrywanie postaci w sposób adekwatny do realiów świata i epoki. Aktorski aspekt gry stanowi trzon podejmowania decyzji (ponieważ gracze podejmują je na podstawie rysów psychologicznych odgrywanych przez nich postaci, a czasami także jasno określonych celów).

Gra którą  Państwu proponujemy  to jeden dzień z życia rodziny  (w którą losowo wcielają się uczestnicy gry) a  którą zaskakują nieprzeodziane wydarzenia. Jak potoczy się gra zależy od uczestników. Każdy z uczestników wcieli się w postać (najlepiej taką która będzie pasowała do osobowości gracza) i bazując na wiedzy ( informacji otrzymanych od nas)  i warunkach naturalnych swojej osoby spróbuje odnaleźć się w skomplikowanym świecie polskiej arystokracji początku XX w i  rozwiązać tajemnicę morderstwa które wydarzy się w trakcie przyjęcia