TERENOWE GRY STRATEGICZNE  - PRZYGODOWE GRY TERENOWE 

Terenowe gry strategiczne to nowoczesna forma integracji pracowników. Jest to połączenie przygody i wspólnego przeżywania z poznaniem swoich możliwości i umiejętności radzenia sobie w różnych, czasem nietypowych sytuacjach, w wymyślonym przez nas świecie. Działania przypominają przygodowe, strategiczne gry komputerowe odbywające się jednak w realnym, fizycznym świecie.

Tematyka gier zależy od upodobań klienta bądź okazji z jakiej jest organizowana. Proponowane przez nas gry mają znamiona działań typu LARP - Live Action Role Playing (odgrywania ról na żywo). LARP-y są podobne do improwizowanej sztuki teatralnej. Mistrz Gry jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników (graczy) staje się aktorami – wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone im role w tworzonej wspólnie historii. To, co mówią, jest traktowane jako wypowiedzi prowadzonych przez nich postaci, a to, co robią – jako akcje postaci. Działania nie wymagają umiejętności aktorskich .

TERENOWA GRA STRATEGICZNA

Od wielu lat wymyślamy i realizujemy zabawy integracyjne wszelkiego rodzaju, od zabaw terenowych poprzez zajęcia wewnątrz obiektów – tzw. indoor - po uznawane za integracje wieczory tematyczne.

Gra jest to czynność, w której udział bierze jedna lub więcej osób. Od innych rozrywek (patrz zabawy) oddziela ją ściśle ustalony zbiór zasad. Jest wiele rodzajów gier od logicznych po sportowe. Każdy grał w gry komputerowe, to co proponujemy jest kompromisem pomiędzy komputerem a aktywnością w terenie. Wyciągamy graczy sprzed monitora i wysyłamy do świata realnego żeby w nim przeżyli swoją, dotychczas wirtualną, przygodę.

Ponieważ jesteśmy grupą animatorów z dużym stażem i doświadczeniem, nasze projekty ulegają ciągłym modyfikacjom wynikającym z ciągłego niedosytu. Obserwujemy również zmianę wymagań naszych klientów, którzy oczekują coraz to nowych wyzwań.Tak zrodziła się myśl aby stworzyć produkt, którego jeszcze nie ma na rynku albo jest bardzo rzadki. Tak zrodziły się przygodowe gry terenowe, w trakcie których gracze nie tylko chodzą i zaliczają stanowiska, za które otrzymują punkty lub inną gratyfikację, a zabawę wygrywają Ci, którzy zdobędą najwięcej, ale kreują swoją przygodę w sposób aktywny trzymając się konkretnych, ściśle opisanych reguł. Terenowe gry strategiczne pozwalają na kreatywne i samodzielne pokonywanie zadań wyznaczonych w grze, na budowanie strategii jak najkorzystniej dla grupy (gracza) by grę ukończyć i zdobyć nagrodę. Nasze gry stanowią opowieści, gra jest ich kontynuacją do których zakończenia zapraszamy naszych graczy. Tematy są różne od mrożących krew w żyłach potyczkach z istotami z naszych koszmarów czy wręcz ocalenie świata przed apokalipsą.

Terenowe gry strategiczne są nowatorską formą integracji w trakcie której gracze mierzą się z fikcyjnymi przeciwnościami ale pracują na prawdziwych emocjach, dzięki którym sposób podejmowania decyzji jest odzwierciedleniem prawdziwego życia. Gry strategiczne są świetnym instrumentem dla szkoleń z wielu zakresów nie tylko integracyjnych ale również szkolenia z zakresu kreatywności czy szkolenia liderów.  

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z REALIZACJI GIER STRATEGICZNYCH:

budowanie skutecznego zespołu w tym pracy na wspólny cel;

planowanie i organizacja pracy zespołu;

rozwijanie kompetencji podejmowania decyzji; 

zwiększenie kreatywności w poszukiwaniu możliwych rozwiązań 

przełamywanie barier blokujących kreatywność;

poszukiwanie rozwiązań w nowych obszarach i spojrzenia na problem z różnych perspektyw;

poszukiwanie sposobu rozwiązania problemu zamiast analizowania jego przyczyn;

efektywne wdrażania kreatywnych pomysłów w życie.

METODOLOGIA GRY STRATEGICZNEJ 

Gry strategiczne obejmują co najmniej trzy rodzaje obszarów działania:

RELACJE - z tego zakresu doskonalą kompetencje związane z: komunikacją, technikami wywierania wpływu, negocjacjami, kontaktem z klientem, integracją i budowaniem zespołów i umiejętnością znalezienia się w grupie 

UMIEJĘTNOŚCI - z tego zakresu doskonalą takie obszary jak: asertywność, radzenie sobie ze stresem, osobowość lidera, perswazja, autoprezentacja, savoir-vivre, twórczość, 

STRATEGIA - z tego zakresu doskonalą umiejętności takie jak zarządzania czasem, zespołem i powierzonymi zasobami, projektem, pracą, konfliktem, motywacją, oceną oraz zmianą.

napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.