TESTAMENT HRABIEGO - komediowa gra pałacowa 

    

Smutek zagościł w pałacu po śmierci nieodżałowanego Xawerego - ojca i męża. Cała rodzina pogrążona w żałobie czeka na przebycie rejenta i otwarcie testamentu. Niestety nie cała rodzina w komplecie jest. Żona nieboszczyka bowiem w rozpaczy pogrążona upadłszy na zdrowiu do wód pojechała kurować nerwy i szukać ukojenia u boku kuzyna Alfonsa. Zbiera się rodzina aby usłyszeć ostatnią wolę zmarłego. Każdy po cichu liczy na uszczknięcie choć kawałeczka fortuny.

Koniec – końców pojawia się oczekiwany rejent i informacje obwieszcza o pilnych poszukiwaniach najnowszej wersji woli zmarłego spoczywającej ponoć w prastarej księdze, z której to sam Xawery oraz jego praszczur Feliks, jako i Sobiesław latami mądrość życiową czerpali. 

Według wszelkich informacji cenny wolumin znajduje się na terenie pałacu i potencjalni spadkobiercy poproszeni są o pomoc w odzyskaniu dokumentu.

Podczas poszukiwań okazuje się, że Majątek Hrabiego kryje w sobie niejedną tajemnicę: złamanego serca, zgubionego pierścienia i mokrej od łez chusteczki. 

Podstawowe załozenia:

Wszyscy uczestnicy zostają podzieleni na rodziny. Każda dostanie krzyżówkę do rozwiązania, która doprowadzi do miejsca gdzie znajduje się porzucony testament. Przy okazji poszukiwań potencjalni spadkobiercy odkrywać będą tzw. „rodzinne sekrety”. Jak każde śledztwo i to wymagać będzie przepytania mieszkańców oraz rezydentów pałacowych i uzupełnienia brakujących kawałków historii.

napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.