DZIEŃ Z ŻYCIA SKAZAŃCA UCIECZKA Z WIĘZIENIA - gra przygodowa 

  

Wiezienie i życie w więzieniu, to temat który obrósł w wiele tajemnic. Ludzie poddani ciągłej obserwacji zachowują się w pozornie normalny sposób ale tworzą tzw.  drugie życie – konspirację. Na ten temat nakręcono setki filmów od poważnych – dramatów po szalone komedie. Zapraszamy państwa do przeżycia jednego popołudnia w klimacie więziennym.

Goście wchodząc na imprezę poddawani są rutynowym działaniom prewencyjnym związanym z przekroczeniem bram więzieniach. Każdy jest dokładnie przeszukany czy nie przenosi broni, narkotyków i innych przedmiotów (zostają pobrane odciski palców). Następnie więźniowie udają się na apel i spotkanie z naczelnikiem, który przedstawia więźniom twarde reguły życia w Palcówce Penitencjarnej. Naczelnik wyczytuje listę i przydziela poszczególnych skazańców do odpowiednich bloków. Każdy dostanie swój nr blokowy wydrukowany na opasce z innym kolorem nadruku. 

Po udaniu się na konkretny blok grupa spotyka się z podejrzanym recydywistą, który przedstawia tajniki życia w więzieniu i informuje o ewentualnej drodze ucieczki (podobno trzeba otworzyć sejf i zdobyć klucz do bramy placówki). Oprócz tego grupa dostaje list, zgodnie z którym zapoznawać się będzie z życiem w więzieniu. W nim zawarte są miejsca, które poszczególne bloki więzienne muszą odwiedzić by dowiedzieć się reszty. Za każda pomyślnie ukończona więzienną próbę grupy otrzymują grypsy, które przybliżają ich do wydostania się z więzienia. 

napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.