SZKOŁA CZYLI WSPOMNIENIE GRANATOWEGO MUNDURKA - gra integracyjna

    

Zabawa, którą Państwu proponujemy jest powrotem do czasów młodości i szkoły. Nie ma chyba człowieka, który tych chwil nie wspominałby z łezką w oku. Największa kosa - nauczycielka to dla nas uosobienie mądrości i dobroci, nieprzespane noce i obgryzione paznokcie przed klasówkami też odeszły w niepamięć. Dziś ten czas jawi się jako beztroski, cudowny i pozbawiony zmartwień…

Przeżyjmy to jeszcze raz i sprawdźmy ile w tym prawdy.

Uczniowie zbierają się na szkolnym korytarzu, każdy z nich zapisuje się do jednej z klas (max 8), otrzymuje tam stosowną tarczę szkolną przypinaną na agrafkę oraz zeszyt z dzienniczkiem ucznia i planem lekcji.

Z powodu wieczornej rady pedagogicznej lekcje są skrócone i trwają po 15 minut każda (nie pamiętacie nawet jak to potrafi się ciągnąć). Skróceniu ulegną również przerwy i trwać będą 3 minuty.

Lekcje rozpoczyna Dyrektor Szkoły, który wprowadza dyscyplinę. Z każdej klasy wyłoniony zostaje dyżurny oraz gospodarz klasy, który pilnuje by uczniowie ustawili się klasami za swoim wychowawcą, następnie w parach oraz ciszy wszyscy udają się na pierwszą lekcję. Po dzwonku – zmiana klas… i tak do końca 8 lekcji – wszystko w wesołym, zawadiackim klimacie dawnej szkoły i z przymrużeniem oka.

napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.