TAJEMNICE BAROKOWEGO ZAMCZYSKA - Gra integracyjna zarówno terenowa jak i możliwa do realizacji w pomszczeniach 

  

Prawie każdy szanujący się zamek i wiele polskich płacy i dworów posiadają swojego ducha. Może być nim rycerz bez głowy , płaczące dziecko ale chyba najczęstszym duchem nawiedzającym te piękne miejsca jest biała dama. Duchy te mają różne przeważnie tragiczne historię wielkich miłości , zdrad i oczywiście morderstw.

Oto fragment legendy Zamku w Rydzynie :

Uderza północ. Roztwierają się same przez się drzwi kaplicy, zapalają się świece na ołtarzu, lecz jakimś dziwnym, bladym, błękitnym światłem; widmo kobiety w białej i długiej szacie, z rozpuszczonymi włosy, wywiędłym boleścią obliczem klęczy przed ołtarzem.

Aby zobaczyć słynną Damę można wziąć udział w zabawie na którą zapraszamy.

Celem zabawy jest odnalezienie Białej Damy (lub innego lokalnego ducha), schowanej w murach Zamku lub w gęstwinie leśnej. Aby dostać się do miejsca w którym schowany jest Duch, należy zdobyć odpowiednią ilość punktów, biorąc udział w różnych konkurencjach.. Stanowiska pilnowane są przez duchy, zmory, strzygi, lekko upadłe anioły, diabły i inne zamieszkujące najbliższą okolicę istotach.. Zwycięża grupa, która uzyska najwięcej punktów. Drużyna która zwycięży pojedynek może pójść i uwolnić na chwilkę Biała damę z rąk śmierci i przyprowadzić ją na salę. Organizator jeśli chce  może ufundować dodatkowo nagrody według uznania.

Gra nadaje się jako atrakcja wieczoru.

napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.